ToK!o HoTeL
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

>>>ToK!o HoTeL<<<

AnasayfaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Lost...........=))

+3
.-.-.-.B!LL.-.-.-.
eBİLLif
das Geheimnis
7 posters
YazarMesaj
das Geheimnis
web master
web master
das Geheimnis

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 9:26 am

Lost Sydney, Avustralya'dan Los Angeles' a uçan ticari bir uçağın Güney Pasifik civarında düşmesiyle esrarengiz tropikal bir adada kazadan sağ kalan kimselerinin yaşamlarını anlatan Amerikan yapımı olan bir dizidir. Her bölüm tipik olarak, bir karakterin flashbacklerle geçmişiyle birlikte anlatılmaktadır. Dizinin yaratıcıları Damon Lindelof, J. J. Abrams ve Jeffrey Lieber'dır. Bölümler Oahu, Hawaii'de çekilmektedir.[1] İlk bölüm olan Pilot bölümü 22 Eylül 2004'de yayına girmiştir..ABC Studios, Bad Robot Productions ve Grass Skirt Productions tarfından yapılan dizi Amerikan ABD'de ABC televizyonuda yayınlanıyor. Lost'un müziklerini Michael Giacchino besteledi. Büyük oyuncu kadrosu ve çekimlerin Hawaii'de yapılmasının maliyeti ile Lost en pahalı televizyon yapımlarından biridir.

ABC'de yayınlandığı ilk yılda bölüm başına 16 milyon izleyici ortalamasına ulaştı. 2005'te En İyi Drama Dizisi dalında Emmy,2006'da En İyi Televizyon Draması dalında Altın Küre ve 2006'da En İyi Oyuncu Kadrosu dalında SAG Ödülü de dahil olmak üzere birçok ödülün sahibi oldu.

Mayıs 2007'de Lost'un dördüncü beşinci ve altıncı sezonlarıyla devam edeceği ve Mayıs 2010'da 117. bölümün yapımı ile sonlandırılacağı duyuruldu. Bu son üç sezonun her birinin haftada bir yayınlanacak olan 16 bölümden oluşacağı planlandı ayrıca ABC son iki sezonu 2 saat uzatma kararı aldı.. Son WGA grevi yüzünden dördüncü sezon sadece 14 bölümden oluşurken üç saatlik bir sezon finaline sahiptir. Dördüncü sezonun ABD'deki ilk gösterimi 31 Ocak 2008 tarihinde yapıldı.

Fikir [değiştir]Dizi o zaman için ABC'nin başında bulunan Lloyd Braun'ın Spelling Television'dan Sineklerin Tanrısı romanı ve Yeni Hayat ve Gilligan's Island filmlerini temel alan bir ilk senaryo istemesiyle gelişmeye başladı. Gadi Pollack diziye ilham olan bazı unsurların Myst adlı bilgisayar oyunundan alındığını belirtir. ABC Jeff Lieber ile anlaştı. Lieber, Nowhere başlığı ile pilot bölüm senaryosunu yazdı. Sonuçtan ve tekrar tekrar yazılan senaryolardan mutsuz olan Braun, Tauchstone ile anlaşması olan ve Alias dizisinin yaratıcısı J.J. Abrams ile yeni bir pilot bölüm yazması için irtibata geçti. Önceleri kararsız olmasına rağmen Abrams dizinin sahip olduğu doğa üstü yönü sayesinde projeye ısındı ve Damon Lindelof'un da işbirliği ile dizinin tarzını ve karakterlerini yarattı.

Çekim yerleri
A local dock in Hawaii, as seen in Live Together, Die Alone.Lost, Panavision 35mm kameralarla neredeyse tamamen Oahu adasında çekildi. Pilot bölümdeki ada sahneleri adanın kuzeybatı ucundaki Mokulē'ia Sahilinde filme alındı. Sonraki sahil sahneleri meşhur Kuzey Kıyısının gözlerden uzak kesiminde yer aldı. İlk sezondaki mağara sahneleri bir dizi çalışanın vurularak öldürüldüğü 1999'dan beri boş olan Xerox'un parça eşya deposunda kurulan sette çekildi.[10]Sonrasında set ve yapım ofisleri 2. sezonun "Kuğu İstasyonunun" ve 3. sezonun da "Hidra İstasyonunun" iç mekanının inşa edildiği Hawaii Film Office'in Hawaii Film Studio'suna taşındı

Konu
Dizide Sidney'den Los Angeles'a seyahatleri sırasında geçirdikleri bir uçak kazası ile bir adada mahsur kalan insanların öyküsü anlatılmaktadır.Her bölümde, karakterlerden birinin geçmişine gidilerek aslında grubun adadaki deneyimlerini anlatan ana senaryo beslenmektedir.

Bu adada mahsur kalan 48 kişi arasında değişik karakterler mevcuttur; bir cerrah, bir iletişim subayı, bir rock yıldızı, bir kanun kaçağı, bir inşaat işçisi, bir dolandırıcı, bir milyoner ve daha birçok enteresan özelliğe sahip insan... Bu insanlar, daha adadaki ilk günlerinde adanın mistik güçlere sahip olduğunu farkederler. Uçak kazasında hayatta kalmayı başarmışlardır, ancak asıl hayatta kalma savaşı şimdi başlamaktadır. Adadakiler, hayatta kalmak için birlik olmanın gerekliliğini henüz çözemeden, bazı kişiler arasında kavgalar çıkmaya başlar ama sonradan başlarına gelen trajik olaylar, onları birlik olmaya iter. Çok geçmeden, adada yalnız olmadıklarını anlarlar. Adaya 16 yıl önce gelmiş birilerinin bıraktığı imdat çağrısını duyarlar. Bütün bu trajik olaylara bir de yeraltına açılan gizemli bir kapı da eklenince, adadakiler için hayat iyice zorlaşır.

2. sezonda uçağın kuyruk kısmından sağ olarak kurtulan yolcularla temasa geçilir. Adanın gizemleri bir bir çözülmeye başlamakta, bununla birlikte yeni sorular ortaya çıkmaktadır. Adada yaşayanlarla (The Others-Diğerleri) temasa geçilir. Diğerleri, adadakileri, kendilerine yaklaşmaları durumunda öldürmekle tehdit eder. 2. sezon sonunda birkaç kişi diğerlerinin eline düşer.

3. sezonda ise "diğerleri"nin hayatlarının derinliklerine inilir. Flashbacklerle geçmişleri anlatılır. Sezonun son iki bölümü birlikte yayınlanmıştır ve 2. bölümün sonunda dizide ilk defa flashforward yapılmıştır.

4. sezonda da bu flashfowardlar devam etmiştir.Dizinin bu sezonunda özellikle ocean 6 üyelerinin hayatları üzerinde durulmuştur.

Lost...........=)) Lost-lost-262681_500_320
http://tokiohotel.bigforumpro.com
eBİLLif
th fanı
th fanı
eBİLLif

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 9:28 am

hastym bu diziye daima orjinali seyrediyorum xD süper bi dizi konuyu anlarsanız izlemeyenler başlasın
http://tokiohotelciler.turkforumpro.com
.-.-.-.B!LL.-.-.-.
Admin
Admin
.-.-.-.B!LL.-.-.-.

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 9:37 am

paylaşım için saol cnm Very Happy
T-H and TOMkoliq
th delisi
th delisi
T-H and TOMkoliq

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 12:13 pm

yaa ben duydum ama hiç izlemedim yaa kısaca anlatırmıısnız bilen varsa (gerçi vardır)
TH-TOM-<3
web master
web master
TH-TOM-<3

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePtsi Haz. 09, 2008 12:17 pm

aynen gunes katılıom cok duydum ama izlemiom bilerek kısaca ozet lutfen Rolling Eyes
_-->>TOM<<--_
web master
web master
_-->>TOM<<--_

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 1:59 am

olmaz boyle sey ya her pazartesı dunde olmak uzere kacırmıcam dıom ama doktorlar öne gecıo en azından en sevdıınız bır bolumu ozetlersenız ıyı olr
das Geheimnis
web master
web master
das Geheimnis

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 7:22 am

dünkü bölümü pek seyredemedim Sad ama Boone adaya düşen esrarengiz uçağa çıkıyor ve uçurumdan yuvarlanıyor Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad çok kötü duruma geliyor ve Jack onu iyileştirmek için Koreli bayanla tedavi yapıyorlar=))hamile kızın sancısı tutuyor=))Boone kardeşi ve Sayid ilişkiyi resmen başlatıyorlar(azda değiller hani herkes perişan haldeyken can derdindeyken bunlar ne derdinde=)) kızın abisi ölüm kalım savaşı veriyor o Sayid'le takılıyor=))sonunda ne oldu bilmiyorum ama Boone ölüceğini biliyorum Crying or Very sad Crying or Very sad
_-->>TOM<<--_
web master
web master
_-->>TOM<<--_

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 7:30 am

anlatıına gore guzel gızemlı aksıyon ask hepsı war galıba ızlemem lazım
das Geheimnis
web master
web master
das Geheimnis

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimeSalı Haz. 10, 2008 7:41 am

gerçekten izlemelisin süperrrrr her bölümünü tekrar tekrar izliyorum bana dizi değilde film gibi geliyor adeta=))bir bölümünde binlerce şey yaşanıyor=))
ATE_TH
moderatör
moderatör
ATE_TH

Lost...........=)) Empty
MesajKonu: Geri: Lost...........=))   Lost...........=)) Icon_minitimePerş. Tem. 17, 2008 4:07 pm

walla ben kendi adima izlemenizi tavsiye ederim ama bende doktorlari izliom Laughing Smile
ama o zaman ne konusuon die dusunduseniz hemen acikliyim ben lost u 4.sezon son bolumune kadar(yani en son bolum)e kadarini cd lerden izledim(bolumler kopyalanmisti)

Lost...........=))
1 sayfadaki 1 sayfası